Deponuzu ve stoklarınızı etkin bir şekilde yönetin

Depo Yönetimi


MSCERP Depo Modülü, ambar yönetimi, lokasyon/raf yönetimi, malzeme talep sistemi, ambalaj yönetimi, iç lojistik yönetimi, stok sayımı süreçlerinin yönetilmesini sağlayan bir modüldür.

Bu modülde, sisteminize entegre edilebilen barkod ve el terminalleri ile birçok işlemi hızlı ve basit bir şekilde yaparak, kullanıcılardan doğabilecek hataları da minimuma indirebilirsiniz. Depolama koşulları oluşturarak, benzer ürünleri yakın yerlere depolayablirsiniz.

Depo modülü ile tesis içerisindeki tüm mamul, yarımamul, hammadde, sarf malzeme vs.. depoları, üretim alanları, uygunsuz olabilecek şüpheli malzemelerin stoklandığı karantina alanları, sevkiyat alanları, proje alanları için yada fason işlemler için dinamik depo ve lokasyon/raf tanımalamarı yapılır. Ayrıca Depo Modülü ile depolar/ lokasyonlar/raflar mal girişi ve mal çıkışları kısıtlanabilir.

Talep Yönetimi Uygulaması, üretim tarafından açılmış olan malzeme taleplerinin, depo sorumluları tarafından depoda bulunan kullanılabilir durumdaki stoklardan karşılanmasını ve malzemelerin üretim alanına sevk edilmesi sağlar.

Depodan mal çıkışı sürecinde FIFO/LIFO gibi depo yönetim stratejileri uygulanabilir.

Malzeme Hareket/Taşıma Uygulaması, malzemelerin, tesis içerisinde bir ambardan başka bir ambara yada bir lokasyon/raftan başka bir lokasyona/rafa taşınabilmesini sağlar.

MSCERP Depo Modülü ile, kullanıcıların işlem yapabilecekleri depolar belirlenebilir, bu sayede yetkisiz işlemler engellenebilir. Tüm depo hareketleri istenilen detaylarda raporlanabilir ve talep karşılama performansları ölçülebilir.