MSCERP; üretim, planlama, lojistik, proje yönetimi, kalite kontrol, satın alma, sipariş yönetimi, finans gibi bir çok modülü tek bir platform üzerinde barındıran bir kurumsal iş çözümdür.

MSCERP Modülleri


MSCERP Özellikleri


Kolay Kullanım

Kolay Kullanım

Kolay kullanım, hızlı bir uyum süreci için yalın ve basit ekran tasarımları, standart ekran yerleşimleri

Bilgi Güvenliği

Bilgi Güvenliği

İleri düzeyde erişim/veri güvenliği için kullanıcı ve rol bazında şirket, uygulama menusü, işlem yetkisi tanımlamaları

Çoklu Dil Desteği

Çoklu Dil Desteği

Birden fazla dilde kullanım için çoklu dil desteği

Anlık Bilgilendirme

Anlık Bilgilendirme Desteği

Kurum içi anlık bilgilendirme ve Müşterilere/Tedarikçilere elektronik belge transferi için e-mail sistemleri ile entegre yapı

Tam Entegre Süreç Yönetimi

Tam Entegre Süreç Yönetimi

Kurum içi evrak ve telefon trafiğini ortadan kaldıran dinamik süreç yönetimi

Çoklu lokasyon

Çoklu Lokasyon Desteği

Birden fazla lokasyona sahip şirketlerin tek bir platformdan yönetilmesi için çoklu lokasyon desteği

Gelişmiş Raporlama

Gelişmiş Raporlama

Kolay ve hızlı şekilde istenilen raporlar ve grafikler oluşturmak için gelişmiş raporlama araçları

Barkod Çözümleri

Barkod Çözümleri

El terminalleri ile hızlı ve hatasız işlem yapabilmek için gelişmiş barkod çözümleri

MSCERP Şirketinize Ne Sağlar?
 • Şirket içerisindeki tüm departmanların iş akışını düzenler, iş disiplini sağlar ve departmanlar arası koordinasyonu arttırır.

 • Uyumlu çalışabilen departman ve operasyonlara göre geliştirilmiş birbirine entegre bir çok modüler yapılar ile çalışma imkanı sunar

 • Fonksiyonel iş süreçleri arasında koordinasyonu sağlar.

 • Malzeme, makine, işgücü gibi tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayarak maliyetleri azaltır, yeni iş fırsatları için gizli kalan kapasite varlığının ortaya çıkmasını sağlar.

 • Değişken üretim koşullarına hızlı tepki verebilme ve hızlı analiz imkanı sunarak, rekabet gücünün arttırılmasını destekler.

 • İş süreçlerinin basitleştirilmesini, standartlaştırılmasını, iyileştirilmesini ve hızlandırılmasını sağlar, süreçlerin izlenebilirliğini artırır.

 • Tüm işlemlerin sistemde izleri tutularak, sebep-sonuç ilişkisi içerisinde geriye doğru izleme imkanı sunar.

 • Daha etkin planlama ile stok seviyelerinin ve buna bağlı olarakta stoklama maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.

 • Kapasite kullanımını izlenebilir hale getirirerek, gereksiz yeni yatırımlar yapılmasını ve kapasite kısıtlarının görülememesi nedeni ile termini geçen teslimatlar oluşmasını engeller.

 • Verilen müşteri hizmetlerinin kalite ve memnuniyetinin artırılmasını sağlar.

 • Tedarikçi performanslarının ölçülebilmesine olanak tanır.

 • Ürün kalitesizlik analizleri ile aynı hatanın tekrar etmesini engelleyerek katlanılması gereken hata ve rötuş işçiliği maliyetlerini azaltır.

 • Veriye kolay ulaşım imkanı sunarak, yönetsel karar verme süreçlerini hızlandırır ve kurum içinde kontrol yeteneğinin gelişmesini destekler.

 • Gerçek üretim ve işçilik maliyetlerinin oluşmasını, izlenebilmesini sağlar.


Nerede para ve zaman kaybediyorsunuz?

MSCERP, müşteri siparişleri, ürün geliştirme, planlama, fason sipariş, satın alma, mal kabul, giriş kalite kontrol, depo yönetimi, üretim iş emirleri, iş merkezi yönetimi, final kontrol, laboratuvar, paketleme, depo ve sevkiyat süreçlerine kadar tüm süreçlerinizi isteğe bağlı RF sistemi entegrasyonu ile hızlı ve hatasız bir şekilde yönetmenizi ve tüm bu süreçlerde anlık işlemin yapıldığı, tarih, saat, personel, malzeme lotuna kadar tüm detaylarda rapor alabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu tam entegre sistem sayesinde, prosesler arası performans ölçümleri yaparak, size zaman kaybettiren prosesleri ve nedenleri tespit edebilir, işinizde zaman ve para kazanmanız için atmanız gereken adımları kolaylıkla belirleyebilirsiniz.


Kapasiteniz ne kadar? Ne kadar verimli çalışıyorsunuz?

Malzeme detayında her bir proses için zaman etüdü verilerini, rotalar üzerinde tanımlayarak, yaptığınız işler için standartlar belirleyebilirsiniz. Bundan sonrasını artık MSCERP ye bırakın. MSCERP gerçekleşen proseslerin mevcut kapasitenizin yüzde kaçına denk geldiğini ve yaptığınız işleri yüzde kaç verimlilik ile yaptığınızı size anlık raporlasın. MSCERP, malzeme, makine, işgücü gibi tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayarak maliyetlerinizi azaltır, yeni iş fırsatları için gizli kalan kapasite varlığının ortaya çıkmasını sağlar.